ΠΩΣ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΙΣ ΞΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΤΟ ΝΕΟ ΛΥΚΕΙΟ

Το νέο σύστημα εισαγωγής απαιτεί σχεδιασμό της εκπαιδευτικής πορείας του μαθητή από τις πρώτες τάξεις του Γυμνασίου. Η κοινή πορεία μας μας δίνει τη δυνατότητα να βοηθήσουμε στον προγραμματισμό του μαθητή και της οικογένειάς του για το πότε και πώς θα τελειοποιήσει τις ξένες γλώσσες που επέλεξε, λαμβάνοντας υπόψη τις απαιτήσεις των μαθημάτων στο Γυμνάσιο και στο Λύκειο.

Προτείνουμε ειδικά εκπαιδευτικά πακέτα για μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου οι οποίοι θέλουν να τελειοποιήσουν τις ξένες γλώσσες σε επίπεδο Β2 (Lower) και σε επίπεδο C2 (Proficiency).

Ένα ιδανικό χρονοδιάγραμμα είναι να έχει ολοκληρωθεί το Β2 επίπεδο έως τη Β΄ ή Γ΄ Γυμνασίου και το C2 έως τα μέσα της Β΄ Λυκείου.

Ως νέοι και μη παροπλισμένοι εκπαιδευτικοί, παρακολουθούμε διαρκώς και από κοντά τις εξελίξεις και για αυτό δεν βρισκόμαστε ποτέ προ εκπλήξεων”

Comments are closed.